چگونه با گوشی عکس های با کیفیت بگیریم ؟

چگونه با گوشی عکس های با کیفیت بگیریم ؟
4.5 | 2

نکاتی درباره ثبت عکس های با کیفیت وجود دارد که اگر آنها را رعایت کنید مطمئنا می توانید عکسهای با کیفیت تری با گوشی های خود بگیرید . در این مقاله قصد داریم تا برخی از این نکات را به شما آموزش دهیم .

امروزه با توجه به رشد کیفیت دوربین ها دیگر بحث هنر عکاسی مطرح است چرا که این دوربین های گوشی های هوشمند به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند عکس خوبی برای شما بگیرند . برای گرفتن عکس های بهتر نکات زیر را باید مد نظر داشته باشید :

گوشی خود را ثابت نگه دارید .

یکی از موارد اساسی هنگام عکاسی ثابت نگه داشتن گوشی است که به شدت در کیفیت عکس موثر است .برای این کار می توانید از پایه های مخصوص استفاده کنید یا اینکه با دو دست خود گوشی را نگه دارید .

اگر می خواهید عکس سلفی از خود بگیرید برای جلوگیری از لرزش بهترین راه استفاده از تایمر است تا تسلط شما بر گوشی زیاد تر شود . البته در برخی از گوشی های هوشمند جدید برای مقابله با این موضوع قابلیت های مختلفی نظیر لرزشگیر قرار داده شده است تا کیفیت عکسها به دلیل لرزش دست کاهش پیدا نکند .

لنز دوربین گوشی خود را تمیز کنید

بسیاری از کاربران هنگام عکساسی لنز گوشی خود را تمیز نمی کنند که باعث افت کیفیت عکس ها می شود . تمیز کردن لنز دوربین ها کار سختی نیست و می توانید با یک پارچه نرم این کار را انجام دهید .

به هیچ وجه برای پاک کردن لنز از دستمال های ضخیم استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث ایجاد خراش در لنز شود . به طور کلی پارچه عینک بهترین گزینه برای تمیز کردن لنز دوربین است .

استفاده از قابلیت فوکوس خودکار

بسیاری از گوشی های کنونی از قابلیت فوکوس دستی پشتیبانی می کنند . با فعال کردن این گزینه و غیر فعال کردن حالت خودکار می توانید فوکوس را به طور دستی کنترل کنید که به شدت در کیفیت عکسهای شما موثر است . اگر حین عکاسی محل اصلی فوکوس را مشخص کنید تصویر اصلی بسیار با کیفیت تر خواهد شد . برای درک این مطلب به عکس پایین نگاه کنید که خواننده مونث سوژه اصلی عکس است و با استفاده از یک فوکوس درست تصویر به خوبی ثبت شده است .

در این تصویر خواننده مرد تار شده است که اگر می خواستیم عکس آن گرفته شود باید بر روی آن فوکوس می کردیم . در اغلب گوشی ها با لمس منطقه دلخواه فوکوس بر روی آن انجام می پذیرد .

استفاده از نور طبیعی در عکس های با کیفیت

نور و روشنایی از سایر عوامل مهم در کیفیت عکس ها هستند . همیشه سعی کنید بهترین حالت نور را برای گرفت عکس انتخاب کنید و حدالامکان از نور های غیر طبیعی خودداری کنید .

هم اکنون لنز های به کار رفته در گوشی بهبود یافته اند و این موضوع باعث شده تا حتی در نور کم نیز عکسهای خوبی گرفته شود .

استفاده از برنامه های ویرایش عکس

عکاسی با گوشی اندروید عکس های با کیفیت

عکس های با کیفیت بگیریم !

آخرین موضوعی که برای ثبت یک عکس های با کیفیت به شما توصیه می کنیم استفاده از برنامه های ویرایش عکس است . اگر عکسی که شما گرفته اید کیفیت خوبی ندارد اما ان عکس برای شما به شدت مهم است می توانید با استفاده از برنامه هایی نظیر فتوشاپ کیفیت آنها را افزایش دهید . البته برنامه های خوبی در این زمینه برای موبایل نیز وجود دارد که کمی ضعیف تر از برنامه فتوشاپ هستند .

توجه دقیق به مطالب بالا به شدت در کیفیت عکسهای شما موثر خواهد بود و می تواند عکسهای شما را متمایز ار دیگران کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.