روش های مقابله با کاهش سریع شارژ گوشی

روش های مقابله با کاهش سریع شارژ گوشی
4.5 | 2

روش های مقابله با کاهش سریع شارژ گوشی

کاهش سریع شارژ گوشی : اگر گوشی خود را به شارژ می زنید و سرعت شارژ آن به شکل محسوسی پایین است احتمالا گوشی شما دارای مشکلات فنی ای است که از ان بی خبر هستید . در این مقاله قصد داریم تا دلایل کاهش سرعت شارژ باتری و روش های مقابله با آن را به شما معرفی نماییم .

بسیاری از گوشی ها از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند که قابلیت شارژ مجدد دارند و به آنها باتری شارژی گفته می شود . اما نکته ای که در مورد این باتری ها وجود دارد این است که عملکرد آنها پس از مدت زمانی افت می کند و از این کار نمی توان جلوگیری کرد . معمولا باتری های گوشی ها پس از مدتی افت می کند اما سرعت شارژ آنها نباید افت کند و اگر این اتفاق بیافتد گوشی شما دچار مشکل فنی است .

اما چه نکاتی می تواند منجر به کاهش سرعت شارژ باتری گوشی و تبلتها شوند ؟یا به بیان دیگر دلایل کند شارژ شدن گوشی ها چیست ؟ در این مقاله قصد داریم تا با ۱۰ عامل رایج و کاهش دهنده سرعت شارژ باتری ها آشنا شویم و روش های مقابله با آنها را پیدا نماییم .

 مشکل در شارژر

اگر باتری گوشی یا تبلت شما با کاهش سرعت شارژ مواجه شده است پیش از هر چیزی کابل شارژ آن را بررسی کنید . استفاده از کابل های نامرغوب یا قطعی کابل از اصلی ترین دلایل افت سرعت شارژ است . به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که از کابل شارژ اورجینال همراه با دستگاه خود استفاده کنید . هم چنین خم شدن ، ضربه و سایر موارد می تواند باعث افت جریان انتقالی در شارژر شود .

کاهش سریع شارژ گوشی

یکی از سایر نکاتی که بین کاربران شایع است کشیدن ناگهانی سیم شارژر برای جداسازی از دستگاه است . این کار باعث می شود تا کیفیت عملکرد کابل به شدت کاهش پیدا کند و علاوه بر آن سوکت شارژر دستگاه شما نیز آسیب ببیند . . اگر کابل شارژر شما دارای زدگی ، لهیدگی و پارگی و سایر موارد این چنینی است حتما آن را تعویض کرده وی کی کابل اورجینال خریداری نمایید .

کاهش سریع شارژ گوشی به دلیل مشکل در منبع تغذیه

علاوه بر سیم شارژر به منبع تغذیه آن نیز توجه کنید . منظور از منبع تغذیه در واقع بخشی است که شارژر دستگاه نیرو را از ان دریافت می کند که این منبع می تواند پریز برق ، یا کابل USB و ..و باشد که بهترین کیفیت را پریز برق به شما ارائه می کند . معمولا شارژ گوشی از طریق USB به دلیل اینکه ولتاژ ارسالی کم تر از نیاز دستگاه است سرعت شارژ گوشی نیز کاهش پیدا می کند .

کاهش سریع شارژ گوشی

مشکل در ادابتور

خرابی آدابتور نیز می تواند باعث کاهش سرعت شارژ باتری شود و عمده دلیل این خرابی ها می تواند ضربه و فشار باشد . اگر شارژ دستگاه شما کند باشد سعی کنید آدابتور آن را تعویض کرده و دستگاه را بررسی کنید .کاهش سریع شارژ گوشی

توجه نکردن به شرایط دستگاه

به هیچ وجه دستگاه خود را با سایر گوشی ها مقایسه نکنید چرا که ظرفیت باتری گوشی شما می تواند با سایر گوشی ها متفاوت باشد به همین دلیل نمی توان با مقایسه با سایر دستگاه ها به عیب گوشی پی برد . در واقع هر گوشی از نظر شارژ مجدد دارای شاخصه هایی است که معمولا در وب سایت های معتبر با رنکینگ های خاصی مشخص می شوند . به همین دلیل ممکن است که قدرت شارژ برخی از دستگاه ها کند تر از سایرین باشد و این قضیه به هیچ وجه نمی تواند یک عیب برای دستگاه به شمار رود . بنابراین به طور کلی می توان گفت که باید مشخصات دستگاه خود را نیز در ابتدا بررسی کنید چرا که ممکن است اصلا کند شارژ شدن هیچ گونه دلیل دیگری نداشته باشد .

مشکل در باتری دستگاه از کارخانه

گاهی مواقع دیده می شود که برخی از باتری ها از کارخانه دارای مشکل هستند و این موضوع هیچ ربطی به مصرف کننده ندارد . مثلا باتری گوشی ال جی جی ۴ دارای مشکلات کارخانه ای است و شارژ آن بسیار کند است . بنابراین اگر گوشی تازه خریده اید و به کندی شارژ می شود ممکن است دارای مشکلاتی از طرف کارخانه مبدا باشد .کاهش سریع شارژ گوشی

در سایر کشورها چنین مشکلاتی به طور رایگان توسط کارخانه رفع می شود و جای هیچ گونه نگرانی ای برای مصرف کننده وجود ندارد . اما متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم پشتیبانی خدمات پس از فروش اگر بدشانس باشید و یک باتری معیوب در دستگاه شما قرار داشته باشد ممکن است مجبور شوید خودتان آن را با هزینه شخصی عوض نمایید .

مشکل از جانب خود شماست !

گاهی اوقات دستگاه هیچ مشکل سخت افزاری ندارد و این خود شما هستید که با استفاده از گوشی هنگام شارژ مانع از شارژ سریع آن می شوید . بنابراین اگر جزء این دست از افراد هستید که هنگام شارژ از گوشی خود استفاده می کنید نمی توانید در مورد سرعت شارژ باتری دستگاه خود اظهار نظر صحیحی کنید .

برنامه های اجرا شده در پس زمینه

برنامه هایی که در پس زمینه گوشی فعال هستند نیاز به مصرف باتری دارند . بنابراین اگر تعداد این برنامه ها زیاد باشد سرعت شارژ دستگاه کند می شود و زمان بیشتری صرف شارژ کامل باتری گوشی می شود .

برای جلوگیری از مصرف باتری توسط این برنامه ها می توانید از برنامه های مختلفی استفاده کنید که آنها را غیر فعال می کنند یا اینکه گوشی خود را هنگام شارژ خاموش نمایید .

مسدود شدن پورت میکرو USB

گاهی اوقات گرد و خاک یا سایر عوامل پورت شارژ دستگاه شما را مسدود می کنند و مانع از اتصال صحیح آن می شوند . این موضوع باعث می شود تا یا دستگاه شما شارژ نشود یا اینکه اگر شارژ می شود بسیار سرعت کندی داشته باشد .

برای رفع این مشکل نیز باید پورت را تمیز نموده که برای این کار می توانید از باد سرد سشوار بهره ببرید .

کاهش سریع شارژ گوشی

خرابی پورت شارژر

اگر سیم شارژر خود را به طور ناصحیح و یک باره از دستگاه قطع کنید ممکن است باعث ایجاد قطعی در پورت شارژر شما شود . برای پیشگیری از این موضوع بهترین راه این است که به آرامی سیم را از دستگاه جدا نمایید تا سر و کارتان به تعمیرگاه های گوشی نیافتد .

پوسیدگی و خوردگی پورت شارژر

کاهش سریع شارژ گوشی

اگر سوکت شارژر شما دچار خوردگی یا پوسیدگی شده است بهتر است آن را به دست تعمیرکاران خبره بسپارید چرا که هر اقدام ناشایستی می تواند باعث صدمات بیشتر به دستگاه شود . اما اگر خودتان می خواهید این پوسیدگی ها را رفع کنید بهترین راه استفاده از سرکه سفید و الکل است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.